Uudised ja teated
"Viljandimaa õpib ja tänab" tunnustamine
6.oktoobril k.a. Viljandi Sakala keskuses tervitati maakonna uusi õpetajaid ning tänati aasta õpetajaid, õppijaid ja haridusvaldkonna aineühenduste juhte.
Maakonna uued õpetajad käesolevast õppeaastast:
Diana Handsmitt - Viljandi lasteaed Mesimumm – õpetaja
Peeter Becker Ramsi lasteaed - ujumisõpetaja
Piret Kala Paistu kooli lasteaed – õpetaja
Piret Henn Võhma lasteaed – õpetaja
Maire Värv Võhma lasteaed – õpetaja
Tiina Türk Holstre lasteaed - õpetaja
Kaidi Salong Suure-Jaani Kooli Sürgavere lasteaiarühm - õpetaja
Pille Labi Lasteaed Midrimaa - õpetaja
Mati Ruul Viljandi Kaare Kool – direktor
Karin Mägi Kalmetu kool – huvijuht
Keiti Takkel Kalmetu kool – kehaline kasvatus
Henri Roht Kalmetu kool – muusikaõpetus
Karmen Süld Viljandi Gümnaasium – bioloogia
Elli Kõiv Viljandi Gümnaasium – eesti keel
Teet Kaur Viljandi Gümnaasium – eesti keel
Jane Ivanova Viljandi Gümnasium – perekonnaõpetus
Merlin Reede Oja kool – klassiõpetaja
Marieta Mõttus-Asson Oja kool – muusikaõpetus
Eilin Sepp Suure-Jaani Kool – kehaline kasvatus
Taive Murd Suure-Jaani Kool – huvijuht
Kelly Vomm Suure-Jaani Kool – kehaline kasvatus
Kalli Kazakova Tarvastu Gümnaasium – eripedagoog
Grete Udras August Kitzbergi nim Gümnaasium – kehaline kasvatus
Merilin Joa August Kitzbergi nim Gümnaasium – matemaatika ja arvutiõpetus
Paul Zubtšenko Abja Gümnaasium – füüsika
Kreete Jakobson Viljandi Jakobsoni Kool – eripedagoog
Krista Kalda Viljandi Vaba Waldorfkool, klassiõpetaja
Anges Rannu Viljandi Vaba Waldorfkool, klassiõpetaja
Laura Mander Viljandi Vaba Waldorfkool, tantsumänguõpetaja
Juta Linde Viljandi Vaba Waldorfkool, sotsiaalpedagoog
II Aasta õpetaja
Aasta lasteaiaõpetaja - Siiri Mätas, Jaagu Lasteaed-Põhikool
nominendid antud kategoorias:
Kaja Koormann Viljandi Lasteaed Männimäe
Kersti Jõesoo Karksi-Nuia Lasteaed
Kiira Põder Karksi-Nuia Lasteaed
Aasta klassiõpetaja- Rita Moor, Viljandi Jakobsoni Kool
nominendid antud kategoorias:
Külli Mägi Kõpu Põhikool
Evi Putrolainen Lahmuse Kool
Reeda Sadam Suure-Jaani Kool
Kaina Mälgand Viljandi Kesklinna Kool
Aasta põhikooli aineõpetaja - Jüri Ojamaa, Viljandi Kesklinna Kool
nominendid antud kategoorias:
Merle Ütt Viljandi Jakobsoni Kool
Katrin Nurk Lahmuse Kool
Signe Ristisaar Viljandi Paalalinna kool
Tiiu Nõmm Võhma Kool
Tarvo Prinzmann Heimtali Põhikool
Tauno Tilk Suure-Jaani Kool
Reeda Sadam Suure-Jaani Kool
Anne-Marii Nurs Heimtali Põhikool
Aasta gümnaasiumiõpetaja- Monika Mändmaa, Viljandi Gümnaasium
nominent antud kategoorias:
Kertu Alvre Viljandi Gümnaasium
Aasta klassijuhataja - Kairi Ibrus, Võhma kool
nominendid antud kategoorias:
Eini Ilves Viljandi jakobsoni Kool
Anneli Valgre Kalmetu Põhikool
Sirje Urbel Suure- Jaani Kool
Anu Roht Viljandi Kesklinna kool
Ain Iro Viljandi Gümnaasium
Aasta kutseõppeasutuse õpetaja - Maire Vesingi, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool
nominent antud kategoorias:
Kait Aidnik Viljandi Kutseõppekeskus
Aasta õppeasutuse juht - Maie Jaago, Viljandi Täiskasvanute Gümnaasiumi direktori kt
nominent antud kategoorias:
Marek Torn Viljandi Jakobsoni Kooli haldusjuht
Andres Savi Kalmetu Põhikool
Eero Metsvahi Heimtali Põhikool
Ingrid Kärmas Viljandi Gümnaasiumi õppealajuhataja
Margit Suurmets Viljandi linna lasteaed Krõll
Aasta suunaja - Juhan-Mart Salumäe, Viljandi Gümnaasium
nominendid antud kategoorias:
Helme Uusen Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool
Katrin Puu Viiratsi Lasteaed Rüblik, logopeed
Maili Nälk Kalmetu Põhikool
Kersti Mumm Viljandi Jakobsoni Kooli psühholoog ja karjäärikoordinaator
Aasta hariduse sõber - Sürgavere külaselts
nominendid antud kategoorias:
Aleksander Sootna Viljandi Linnahooldus, kinnisvara hooldaja
SA Viljandi Haigla Viljandimaa
Urmo Reitav, Viljandi Hariduse Arengufondi juhataja
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia/Katrin Nielsen
Aasta tegu - Eesti II Noorte Metsaülikool, Viljandi Gümnaasium
nominent antud kategoorias:
Suure-Jaani Kooli Sürgavere õppekoha tehnikapäev Suure-Jaani Kool, lapsevanem Vahur Vingisaar, Sürgavere külaselts.
III - Viljandi linna tunnustused
Aasta noor õpetaja - Ülari Kais,Viljandi Paalalinna Kooli õpetaja
nominendid antud kategoorias:
Kristi Oolo Viljandi Muusikakooli õpetaja
Harri Heinsoo Viljandi Muusikakooli õpetaja
Aasta õpetaja - Aune Varik, Viljandi Spordikooli treener
nominendid antud kategoorias:
Kaia Pihlak Viljandi Jakobsoni Kooli õpetaja
Sille Silm Viljandi Lasteaed Männimäe õpetaja
Tuuli Ekbaum Viljandi Lasteaed Midrimaa õpetaja
Külli Teearu Viljandi Muusikakooli õpetaja
Kristi Kärmas Viljandi Muusikakooli õpetaja
Mare Luht Viljandi Paalalinna Kooli õpetaja
Teenekas õpetaja - Eva Mäemets, Viljandi Lasteaed Männimäe õpetaja
nominendid antud kategoorias:
Aili Lee Viljandi Muusikakooli õpetaja
Vesta Mäe Viljandi Paalalinna Kooli õpetaja
Aasta haridusasutuse juht - Andres Kallavus,Viljandi Spordikooli direktor
IV - maakonna aineühenduste juhid
Aineühendused
Ajalugu Kätlin Mirka
Eesti keel Eini Ilves
Inimeseõpetus Mare Luht
Kehaline kasvatus Raina Luhakooder
Klassiõpetajate Reet Saare
Koolijuhid Evald Sepp
Kunstiõpetus Monika Mändmaa
Käsitöö ja kodundus Tatjana Anniko
Lasteaia direktorid ja õppealajuhatajad Luive Rehand
Lasteaiaõpetajad Külli Villems
Loodusained Maila Visnap (füüsika)
Mariliis Sang (bioloogia)
Hilje Nurmsalu (geograafia)
Ave Vitsut (keemia)
Majandusõpetus Sirje Kasendi
Matemaatika ja informaatika Margit Nerman, Marika Anissimov
Muusikaõpetus Signe Ristisaar
Sotsiaalpedagoogid Anne Nõgel
Tehnoloogiaõpetus Mait Sinimaa
Võõrkeeled Ave Abroi (inglise keel)
Merit Varblane (inglise keel)
Marita Jeršova (vene keel)
Hiie Allvee (saksa keel)
Õppealajuhatajad Imbi Suurpere
Aineühenduste juht Aires Põder
V - noorsootöö valdkond,
Aasta noorsootöötaja - Ege Enok - Sakala Keskus, VANT (Viljandi Avatud Noortetuba) noorsootöö koordinaator
nominent antud kategoorias:
Liis Lääts - Tarvastu Avatud Noortekeskus ja Mustla rahvamaja, Tarvastu valla noorsoo- ja kultuuritöötaja
Aasta noor - Erko Sild - Viljandi Gümnaasiumi 11.klassi õpilane
Pikaajaline panus noorsootöö valdkonda - Meret Anson - Saarepeedi rahvamaja noortetoa juhendaja ja huvijuht-õpetaja Saarepeedi Koolis
VI - Täiskasvanud õppija,
Aasta õppija - Triinu Tints- Viljandi Vaba Waldorfkool
nominendid antud kategoorias:
Livia Kask- Viljandi linnavalitsuse sotsiaalameti juhataja
Mari-Liis Põldar- TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Eve Noormets- Viljandi Huvikool
Aasta koolitaja - Külli Salumäe, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Reet Pius- Viljandi Täiskasvanute Gümnaasium
Väino Niitvägi-TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Aasta koolitussõbralik organisatsioon - Viljandimaa Arenduskeskus
Aasta raamatukogu - Võhma raamatukogu
Aasta õpitegu - Ilga Suurmets
nominent:
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia täiendusõppe talitus.