Uudised ja teated

« Tagasi

Kogukonna turvalisuse probleemide kaardistamine

Viljandimaa 2020. aasta turvalisuse nõukogu tööplaanis on eesmärk kaardistada kolme piirkonna (Mulgi vald, Põhja-Sakala vald, Viljandi vald) turvalisuse probleemid ning leida neile hiljem koostöös lahendusi.

Soovime selleks kaasata kogukonna liikmeid, kogukondade sädeinimesi, kes aitavad selgitada välja oma kodukandi turvalisuse probleemid.

Oluline on siinjuures, et ei peeta silmas vaid seda osa turvalisusest, millega igapäevaselt tegelevad politsei, pääste ja maanteeamet, vaid laiemas mõttes. Elanike turvatunnet võivad mõjutada väga paljud erinevad tegurid - muuhulgas ka valgustamata tänav, hulkuvad koerad, lahtiselt jooksvad kariloomad, kes saaki hävitavad, pügamata hekk, või teadmine, et ratastooliga ei ole võimalik poodi või apteeki siseneda. Elanike abiga on soov erinevad probleemid kaardistada, valida välja neist kõige teravamad ja häirivamad  ning hiljem leida ohuolukordadele võimalikud lahendused ja lahendajad.

Kogukondlikule turvalisusele on olemuslik, et selle loomises osalevad needsamad inimesed, kelle turvalisust korraldatakse. Rohkem osalust kogukonnas tähendab ka kõrgemat turvalisustaset ning rohkem ja erinevamat tüüpi ühistegevusi.

ANNA PALUN OMA PANUS KOGUKONNA TURVALISUSE PROBLEEMIDE KAARDISTAMISEKS SIIN