Uudised ja teated
Viljandimaa Pärlipidu
5. veebruari õhtul toimuval Pärlipeol jagavad Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp, Viljandi Spordiliit ja Viljandimaa kultuuritöötajate ümarlaud tunnustusi 2020 aastal oma tegevusega silma paistnud viljandimaalastele.
Sündmus toimub seekord välitingimustes ja osavõtt ainult kutsetega. Laiemal publikul on võimalus sellest osa saada veebi otseülekande vahendusel Sakala veebilehel.
Tunnustussündmus algab kell 18. Õhtut juhivad Tanel Jonas ja Ilo-Ann Saarepera.
Kultuurkapitali ekspertgrupp valis tunnuste saajateks:
Viljandimaa elutöö preemia läheb Maie Tammemäele- teenekas ja armastatud tantsuõpetaja kes on rahvatantsutraditsioonide kandja üle 50 aasta.
Viljandimaa Kultuuripärliks saab Ain Agan, Viljandi kitarrifestivali asutaja ja kunstiline juht, hinnatud kitarrist, helilooja ja õpetaja.
Aasta tegu: Viljandi Sõudeklubi- tipptasemel Eesti Meistrivõistluste korraldamine Viljandis ja tiitlivõistlustel saavutatud kõrged kohad.
Aastapreemiad:
Ave Alvre- öötantsupidude projektijuht ja korraldaja
Kristi Ilves- mulgi murdekeele tundja, õpetaja ja väärtustaja
Piret Päär- rahvajutuaasta eestvedaja
Aare Külama- noorte juhendaja, laulja kõrgprofessionaalsetes eesti parimates vokaalkoosseisudes
Tunnustused:
Viljandi Maadlusklubi Tulevik
Tauno Lipp- Viljandi meeste võrkpalli edendamise ja esindusmeeskonna loomise eest
Viljandi Kammerkoor- kammerkooride festivalil saavutatud hea tulemuse eest
Ansambel Viljandi Vox- kultuuriakadeemia tudengitest koosnev viljakas vokaalansambel
Pille Kährik- pikaajalise panuse eest Viljandimaa koorimuusikasse
Maire Rahnel- aastatepikkuse panuse eest rahvakultuuri valdkonnas
Katrin Hommik- aastatepikkuse panuse eest balletistuudio juhtimisel ja arendamisel
Viljandimaa Spordiliit tunnustab:
Parim meessportlane Jander Heil, tema treener Indrek Tusti
Parim naissportlane Kati Ojaloo, tema treenerid Stellan Kjellader ja Juha Lahtinen
Parim noorsportlane/neiu Kelly Heinpõld, tema treener Tiit Aru
Parim noorsportlane/noormees Leo Muiste, tema treener Ruth Vaar
Parim võistkond: Viljandi Lauatenniseklubi Sakala meeskond, treener Rivo Saaremäe
Rahvakultuuriauhinna saajad:
Piia Mänd - kauaaegne ja aktiivne kultuurielu edendaja Viljandimaal
Tiina Ilusmets - rahvuslike käsitöötraditsioonide kandja ja hoidja Viljandimaal
Ly Laanemets - pühendunud kultuuripärandi hoidja ja tutvustaja
Naiskoor Maimu, dirigent Ivi-Heljo Harju - aktiivne naiskoorilaulu traditsioonide hoidja ja järjepidevuse kandja Karksi-Nuias
Kai Kannistu
kultuurinõunik