Uudised ja teated

« Tagasi

Kandidaatide esitamine Viljandimaa Vapimärgile

Viljandimaa Omavalitsuste Liit ootab kandidaate Viljandimaa  Vapimärgile, ettepanekute esitamise tähtaeg on 29. jaanuar 2019 (kaasa arvatult).

Vapimärk on Viljandi maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega eriti silmapaistvalt kaasa aidanud maakonna arengule. Vapimärgi asutas Viljandi Maavalitsus Eesti Vabariigi 85. sünnipäeva auks. Seni on Vapimärgi pälvinud 16 Viljandimaa väärikat inimest. Esimene Vapimärk omistati kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel korral pälvis selle pikaaegne avaliku võimu teostaja Tarmo Riisk.

Ettepaneku Vapimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed ja organisatsioonid. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Esitada tuleb kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja andmed esitaja kohta.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse kirjalikult postiaadressil: Vabaduse plats 4, Viljandi, 71020, Viljandimaa Omavalitsuste Liit või e-posti aadressil vol@vol.ee ,märksõnaga  „vapimärk".

Viljandimaa Vapimärgi andmise otsustab Viljandimaa Vapimärgi Nõukogu. Vapimärgi pidulik üleandmine leiab aset  Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku korraldataval pidulikul vastuvõtul 23. veebruaril, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva.

Vapimärk on kuuest kuldsest viljapeast koosnev täht, mille peal on Viljandimaa vapp. Vapimärk on valmistatud juveelihõbedast prooviga 925° (kõikide detailide osas). Viljapead on reljeefsed, kaetud puhta (999°) kullaga. Vapikilp ja kotkas on hõbedast, viimistletud läbipaistva kuumemaili ning kuldamisega.

Vapimärgi varasemaid saajaid, statuuti ja nõukogu koosseisu näeb SIIT.