Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandimaa rahvakultuuri 2014 auhinnad ootavad kandidaate

PRESSITEADE
Viljandi maavalitsus
03.11.2013


Viljandimaa rahvakultuuri 2014 auhinnad ootavad  kandidaate


Kuni 1. detsembrini ootab Viljandimaa kultuuritöötajate ümarlaud koostöös Rahvakultuuri Keskusega ettepanekuid Viljandimaa rahvakultuuriga tegelejate tunnustamiseks.  Kokku antakse välja  kuus auhinda.

Auhinnale võib esitada üksikisikuid, kollektiive, organisatsioone (kultuuri- ja rahvamajade töötajad, kollektiivide juhid, käsitöömeistrid, kultuuripärandi säilitajad jne), kelle rahvakultuurialane tegevus Viljandimaal on silmapaistev ja esiletõstmist väärt.

Esitajad võivad olla üksikisikud, ühingud, kollektiivid, asutused jt. Kandidaatide arv ühelt esitajalt ei ole piiratud.

Rahvakultuur hõlmab pärimuskultuuri ja rahvuslikel traditsioonidel põhinevat kunstilist huvi- ja harrastustegevust, rahvuslike ja paikkondlike kultuuritraditsioonide hoidmist, jäädvustamist ja arendamist ning avalike kultuurisündmuste korraldamist.

Ettepanekuid saab esitada internetis www.viljandimaa.ee alajaotuse "Kultuur" juures oleva lingi "Viljandimaa rahvakultuuri auhind" alt.

Esitamistähtaeg on 1. detsember 2014. Hilinenud ettepanekuid ei arvestata.

Välja antakse kuus auhinda, milleks on rahvuslikest traditsioonidest inspireeritud taies. Üldjuhul ei anta auhinda kandidaadile, kes on selle juba saanud viimase viie aasta jooksul.

Otsuse auhinna väljaandmiseks teeb Viljandimaa kultuuritöötajate ümarlaud koosseisus Anneli Kundla, Kai Kannistu, Katre Saar, Vilja Volmer, Krista Ojamäe, Kristi Vastisson, Vaike Rajaste ja Leida Mägi.

Viljandimaa rahvakultuuri auhind antakse üle 9. jaanuaril 2015 Viljandis Sakala Keskuses toimuval tänuüritusel "Pärlipidu" koos Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate ja Kultuuripärliga.

Eelmisel aastal olid Viljandimaa rahvakultuuri auhinna laureaadid Piret Aus, Tiia Kadalipp, „Karksi mulke mokalaat", Leili Kuusk, Paul Bobkov ja Kertu Alvre


Lisainfo:

Anneli Kundla
Viljandimaa rahvakultuurispetsialist,
Viljandi maavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist
tel 433 0436, 578 71177
e-post: anneli.kundla@rahvakultuur.ee