Uudised ja teated

Avatud väikeprojektide taotlusvoor "Eesti Vabariik 100" tähistamiseks

Avasime koostöös Riigikantseleiga ka EV100 väikeprojektide taotlusvooru, taotlemise tähtajaga 6. juuni.

Taas peab olema tegemist kingitusega Eesti Vabariigile ning see peaks taotlemise hetkeks olema kantud ka EV100 kodulehel kas kingituste või sündmuste kalendrisse.

Väiketoetus tähendab summat 300 – 1500 eurot projekti kohta. See võib olla heaks võimaluseks juba plaanitavat suuremat asja veel võimestada või siis saab midagi vahvat selle summaga ka täies mahus teha. Soovime näha koostööd kohalike ja/või valdkondlike inimeste vahel ning et jääks järeltulevatele põlvedele maha mingi väärtus.


Väiketoetused on suunatud sellistele algatustele, mis:


-          kingivad Eestile elutervemaid kodanikke ja parandavad vaimset keskkonda (näiteks kutsuvad rohkem õues liikuma, peredega koos aega veetma, suurendavad põlvkondade vahelist sidusust, pärandavad traditsioone ja loovad uusi, sh on suunatud väärtuskasvatusele)


-          aitavad rikastada füüsilist elukeskkonda ja loovad väärtust tulevikku (näiteks aitavad luua linnapilti, külasid ja asulaid rõõmsamaks, atraktiivsemaks, ka võivad need olla seotud ajaloolise ja kultuurilise mälu säilitamisega)

Taotlusvorm on lihtne. Oluline on põhjendada seotust vooru fookustega ning kirjeldada väärtuse loomist tulevikku. Toetatavad projektid valib välja EV100 juhtrühm. Kogu raha selles voorus 60 000 eurot.

Kogu info vooru kohta on olemas SIIN. Seegi kord saab taotlejaks olla juriidiline isik nii avaliku, ärisektori kui vabaühenduste seast. 


Mari-Liis Dolenko
Vabaühenduste toetusprogrammi juht
Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK)