Uudised ja teated

« Tagasi

Piirkonna konkurentsivõime arutelu jõuab Viljandimaa Omavalitsuste Liidu eestvõttel uude faasi

Viljandimaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht kutsus täna, 20.jaanuaril kokku ümarlaua piirkonna konkurentsivõime investeeringute taotluste pingerea koostamise tingimuste kavandamiseks.

 

Kohtumisele olid kutsutud Viljandi maavalitsuse, Omavalitsuste Liidu, maakonna Arenduskeskuse ja ettevõtluse esindajad.

 

Osalejad kinnitasid ühiselt soovi vaadata maakonda terviklikult ning leida investeeringuteks parimad lahendused. Eelkõige sellised, mis aitavad luua maakonda  juurde kõrgemat lisandväärtust andvaid töökohti ning on olulised kogu piirkonna jaoks.

 

Viljandimaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Lembit Kruuse sõnul on maakonna jaoks 11 miljonilise investeeringu puhul oluline, et nii taotlejad kui ka maakonna inimesed mõistaksid antud protsessis ühishuvide seadmist kõrgemaks mistahes muudest huvidest. „Just seetõttu püüame otsustamiseni järele jäänud aega kasutada tulemuslikult ning võimalikult laialdaselt kaasata oma maakonna protsessist huvituvaid inimesi. Soovime ju, et  tehtavad investeeringud looksid eeldused tulevikus töökohtade tekkeks ning sissetulekute kasvuks võimalikult suurele piirkonna elanikkonnale. Ja kindlasti on ka viimane aeg hakata mõtlema meist endist kui tugevast ja kokkuhoidvast kogukonnast, kes koos üksteise jaoks ning seeläbi ka iseendale parimaid otsuseid teeb."

 

Avalikkuse kaasamiseks otsustati kutsuda 23.jaanuaril kell 13.00 Viljandisse, Vabaduse plats 6 maja II korruse saali kõiki maakonna ettevõtjaid, kodanikeühendusi ning teisi aktiivseid kaasamõtlejaid tänaseks esitatud projektide esitlemisele.

 

Ümarlauas lepiti kokku omavalitsustepoolne projektide hindamise metoodika ning väljastpoolt ekspertgrupi kaasamine. Maakonna arenduskeskuse ülesandeks jäi moodustada sõltumatutest ekspertidest töörühm.


Lisainfo: Viljandimaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht

                Lembit Kruuse mob. 5072056