Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandimaa Omavalitsuste Liit ootab Viljandimaa Vapimärgi kandidaate

 

Viljandimaa Omavalitsuste Liit ootab kandidaate Viljandimaa  Vapimärgile, ettepanekute esitamise tähtaeg on 25. jaanuar 2018 (kaasa arvatult).

 

Vapimärk on Viljandi maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega eriti silmapaistvalt kaasa aidanud maakonna arengule. Vapimärgi asutas Viljandi Maavalitsus Eesti Vabariigi 85. sünnipäeva auks. Seni on Vapimärgi pälvinud 15 Viljandimaa väärikat inimest. Esimene Vapimärk omistati kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel korral pälvis selle kergejõustikutreener Tiit Aru.

Ettepaneku Vapimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed ja organisatsioonid Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Esitada tuleb kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja andmed esitaja kohta.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse kirjalikult postiaadressil: Vabaduse plats 4, Viljandi, 71020, Viljandimaa Omavalitsuste Liit või e-posti aadressil vol@vol.ee ,märksõnaga  „vapimärk"

Viljandimaa Vapimärgi andmise otsustab Viljandimaa Vapimärgi Nõukogu. Vapimärgi pidulik üleandmine leiab aset  Omavalitsuste Liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku korraldataval pidulikul vastuvõtul 23. veebruaril, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Vapimärk on kuuest kuldsest viljapeast koosnev täht, mille peal on Viljandimaa vapp. Vapimärk on valmistatud juveelihõbedast prooviga 925° (kõikide detailide osas). Viljapead on reljeefsed, kaetud puhta (999°) kullaga. Vapikilp ja kotkas on hõbedast, viimistletud läbipaistva kuumemaili ning kuldamisega.

Viljandimaa Vapimärgi statuut on leitav SIIT