Uudised ja teated

« Tagasi

Käimas on Aasta õpetaja 2023 konkurss

11. korda toimuv Aasta õpetaja 2023 konkurss kestab kuni 27.märtsini. Seejärel koondab HTM kõik ankeedid maakondade kaupa kokku ning saadab piirkondadesse kõigisse kategooriatesse esitatud kandidaadid. Maakonnad teevad oma valikud hiljemalt maikuu alguseks, valides igast kategooriast välja laureaadid.

  • Etteantud kategooriatesse saavad kandidaate esitada kõik inimesed ja organisatsioonid.
  • Ankeedid palume esitada eesti keeles. 
  • et esitatav kandidaat teiste seast välja paistaks, siis on soovitus põhjalikult läbi mõelda kandidaadi viimase kolme aasta tegevused, neist kõige olulise kirja panna ning lisada konkreetsed näited. Kui kandidaadi silmapaistvat tegevust on märganud ka teised, on soovitus esitada ühine ankeet.
  • Aasta õppeasutuse juhi valdkonnas saab esitada ka huvikooli juhtkonna liiget.

Vabariigi Valitsus määrab silmapaistvate tööalaste saavutuste eest haridustöötajatele kaheteistkümnes kategoorias riikliku aastapreemia (a' 10 000 eurot) ning kuni kolm elutööpreemiat (a' 65 000 eurot).
Esmakordselt saavad riikliku aastapreemia ka aasta hariduse sõbra ning aasta haridusteo laureaadid. Galal tunnustatakse kõikide kategooriate laureaate. Rahalise preemia pälvivad ka kõikide kategooriate nominendid.

Kandidaatide esitamine ja kõigi kategooriate statuudid asuvad Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehel